Postřehy – Zdena Tesařová

 v Postřehy z výletů

výletnice Zdena Tesařová

Je 25. března 2017 a jedeme na první letošní zájezd, který nám pod vedením pana Martinka připravili naši milí mladí lidé.

Vstávala jsem brzy, abych nic nezanedbala a stihla odjezd autobusu. Chci pořídit pár obrázků, a tak běžím ještě koupit baterie do foťáčku. Sluníčko svítí od rána, po celý výlet ho budeme mít v zádech. A tak spokojeně nasedáme do autobusu, u kterého nás vítá náš vedoucí s děvčaty. V autobuse už poznávám známé tváře, které se usmívají. Vzájemně se zdravíme.

Do Pardubic přijíždíme v krátké době a vystupujeme u Automatických mlýnů. Pomalu odcházíme přes Bílé náměstí k Pernštýnskému náměstí. Cestou si poslechneme něco o historii města Pardubic. Zastavíme se u Českého rozhlasu, kam půjdeme po obědě. Prohlédneme si krásné Pernštýnské náměstí a navštívíme několik sálů pardubické radnice. Máme možnost podívat se do věže Zelené brány. Zájem však nikdo neprojevil. Jdeme na oběd. Byla to velice hezká restaurace a jídlo, které jsme si objednali, bylo chutné. Zapili jsme dobrým pivečkem a vrátili se zpět k Českému rozhlasu, kde nám promítli film o stodvouleté blogerce.

Bylo to něco úžasného. Paní byla vitální a zábavná. Myslím, že jsem si z tohoto filmu vzala dost ponaučení, že nikdy se nemá říkat nikdy a slova “nechce se mi” musím vymazat ze svého slovníku. Ta paní se celý život snažila být v pohybu, stále se něco nového učila a neztrácela odvahu pokračovat dál. Po skončení filmu odjíždíme zpět do svých domovů. Ve svých myslích si odnášíme krásný pocit z hezky prožité soboty, kterou bych jinak proseděla doma u svého notebooku.

Tak zase příště – HURÁ NA VÝLET!

Zdeňka Tesařová

Další novinky

Napište komentář

Napište hledané slovo a zmáčkněte ENTER