Slova na závěr roku 2017

 v Nezařazené

Rok 2017 pro spolek znamenal významný krok vpřed.

Podařilo se nám rozšířit činnost, a to nejen z geografického hlediska, ale také z hlediska množství uzavřených partnerství a získání mnoha nových kolegů z Čech a Moravy.

V prvních autobusech vypravených v nových krajích – třeba z Prahy, Brna nebo Hradce Králové, by se vždy ráno atmosféra nechala krájet. Většina výletníků neměla doposud s naším spolkem žádnou zkušenost.

Časté proto byly jejich obavy vůbec do Hurá autobusu nastoupit. Měli jsme dojem, že i otevřené dveře do restaurace, kde jsme zvyklí obědvat a hrát na akordeón, rovněž nepůsobily zprvu příliš atraktivně a důvěryhodně.

Vzpomínám na slova jednoho z našich kytaristů: „Šprajcli se nám“. Umíme si s tím však poradit – nejlépe zpěvem, hudbou a laskavým slovem.

Reakce našich výletníků na konci výletů byly o poznání jiné- s potěšením jsme sledovali nově vznikající přátelství mezi seniory i mezi výletníky a dobrovolníky spolku.

Spolu s kolegy věříme, že postupné budování vztahu důvěry umožní mnoho dalších akcí v atmosféře důvěry a zajímavých setkání. Rádi bychom našimi výlety nahradili negativní zkušenost z předváděcích akcí, kterých se většina seniorů v minulosti zúčastnila.

Významnou pomoc s šířením naší činnosti sehrála veřejnoprávní média: Český rozhlas a Česká televize.

Rád bych využil této příležitosti k velkému poděkování. Za reportáže ve zpravodajství ČT velice děkujeme Lee Surovcové za milé rozhovory v rozhlasovém studiu v Pardubicích děkujeme Jitce Slezákové a nemůžeme opomenout zmínit autentický rozhlasový dokument Terezy Rekové o našem spolku z pořadu Dobrá vůle na ČRo Dvojka.

Ceníme si důrazu, se kterým tito naši partneři věnují otázce stárnutí a mezigeneračního sbližování. Názornou ukázkou tohoto je také před nedávnem vzniklý unikátní projekt Českého rozhlasu, Ježíškova vnoučata.

Za pozornost a vstřícnost bych chtěl vyjádřit svůj obdiv a vděčnost i dalším médiím.

Své poděkování bych chtěl směřovat také k našim sponzorům a donátorům, bez jejichž podpory bychom nemohli pracovat.

Byť našemu spolku na konci roku vlastně nic hmotného nezbylo, toto naše celoroční úsilí se nám stále vracelo formou hezkých zážitků, pocitů sounáležitosti nebo například buchet a cukroví od našich milých výletníků.

Vážíme si také spolupráce s mnoha městy, kraji a dalšími neziskovými organizacemi.

Po novém roce plánujeme zveřejnit další strategické plány spolku, jež jsou nyní předmětem našeho uvažování. Mohu předeslat, že naše cíle nejsou malé: bychom byli rádi, když by první Hurá raketoplány byly vypravovány už cca od roku 2021 : ).

Velmi Vám, příznivcům, všem partnerům, dárcům, kolegům ze spolku, řidičům, muzikantům a především seniorům děkujeme za projevenou důvěru a spolupráci.

 

Za spolek Hurá na Výlet!

Tomáš Martinek, předseda spolku

 

 

Další novinky

Napište komentář

Napište hledané slovo a zmáčkněte ENTER